Ogród – przydomowa świątynia natury

Ogród – przydomowa świątynia natury

Ogród to odskocznia od naszych codziennych obowiązków. Możemy się tutaj zrelaksować w sposób aktywny i bierny. Bezpośredni kontakt z naturą wpływa niezwykle kojąco na naszą psychikę. Dzięki dźwiękom wydawanym przez zwierzęta zamieszkujące nasz ogród takie jak np. ptaki, owady oraz unoszącym się w powietrzu zapachom, możemy się poczuć jakbyśmy mieli swój własny, mały ogród sensoryczny. Praca w ogrodzie również wpływa bardzo korzystnie na nasz organizm, poprzez rozwijanie mięśni w całym ciele. Jest to również dodatkowa możliwość za dnia, aby się dotlenić, a co najważniejsze, mamy satysfakcję z samodzielnie pozyskanych owoców i warzyw.

A co jeśli nasz ogród wydaje się nam pusty, bez wyrazu, niezbyt przyjemny dla oka? Kiedy czujemy się nieswojo w swoim ogrodzie i mamy wrażenie, że coś w nim brakuje, z pomocą przychodzą różnego rodzaju akcesoria do ogrodu, które nie tylko wypełnią pustą przestrzeń w naszym ogrodzie, ale również nadadzą mu wyjątkowy charakter oraz klimat.

Akcesoria do ogrodu

Może się wydawać, że akcesoria to zbędny dodatek, niepotrzebnie wydane pieniądze. Lecz w tym wypadku stworzą one wyjątkowy klimat, który będzie cieszyć nie tylko nas, ale również gości, których zaprosimy do naszego ogrodu. Myślę, że każdy z nas może również śmiało powiedzieć, że kawa, czy herbata wypita w otoczeniu natury, smakuje całkiem inaczej. Akcesoria możemy podzielić na funkcjonalne i dekoracyjne.

Funkcjonalne elementy naszej świątyni

Wśród tej kategorii, możemy wymienić takie rzeczy jak:

– meble ogrodowe (krzesła, stoły, sofy, pufy, leżaki)

– pergole (okryte roślinami pnącymi bądź materiałem dają osłonę przed słońcem)

– parasole przeciwsłoneczne

– oświetlenie (girlandy, lampy solarne, osłony do świec)

– grille

– huśtawki

– mini place zabaw dla dzieci.

Dekoracyjne akcenty 

Nie od dziś wiadomo, że dekoracje potrafią zdziałać cuda w skomponowaniu odpowiedniego klimatu. To właśnie one najbardziej przykuwają oko. Możemy wybierać z takich elementów jak np.:

– poduszki

– nakrycia

– donice i osłony

– rzeźby, figurki.

Zatem co wybrać?

Nie bój się poeksperymentować ze stylami, kolorami i wzorami. W końcu jest to twoja własna mała świątynia, więc najważniejsze, aby podobała się Tobie i abyś to Ty czuła się w niej jak najlepiej. Stylem swojego ogrodu możesz wyrazić siebie i swój charakter. W tych czasach mamy tak duży wybór różnych akcesoriów do ogrodu, że z łatwością skomponujesz swój wymarzony kącik, czy to w stylu bardziej nowoczesnym, czy też klasycznym.